از ایجاد مزاحمت و سرو صدا در آرامستان های کاشان جلوگیری شود

 

آیت الله سلیمانی گفت: در فقه اسلام اجازه ایجاد هرگونه سرو صدا حتی تلاوت قرآن که سبب مزاحمت برای دیگران باشد داده نشده است.

آیت الله عباسعلی سلیمانی در جلسه تصمیم گیری برای آرامستان های شهر کاشان که با حضور متولیان این بخش از جمله: دادستان، شهرداری، فرمانداری، نیروی انتظامی، اداره اوقاف و به میزبانی سازمان آرامستانها برگزار شد، با تأکید بر جلوگیری از سر و صدا و ایجاد مزاحمت در آرامستان های سطح شهر کاشان، گفت: از ایجاد مزاحمت و سرو صدا حتی در آرامستان دارالسلام باید جلوگیری شود تا هیچ مزاحمتی برای مردم به ویژه ساکنین همجوار وجود نداشته باشد.

وی افزود: هرچند طبق آئین‌نامه های موجود دفن اموات در آرامستان های سطح شهر ممنوع است و باید تصمیم گیری شود تا از دفن اموات در سطح شهر جلوگیری شود اما اکنون که دفن اموات انجام می شود نباید هیچگونه سر و صدا و مزاحمتی برای همسایگان و ساکنین همجوار آرامستان‌ها وجود داشته باشد.

آیت الله سلیمانی گفت: استفاده از بلندگو در آرامستان ها و و بلندگو گردانی در سطح شهر و ایجاد سر و صدا باید جلوگیری شود چرا که فقه اسلام نیز اجازه سرو صدا حتی برای قرآن‌خوانی را هم نمی‌دهد.

نماینده ولی فقیه در کاشان همچنین خواستار تشکیل کمیته‌ای متشکل از فرمانداری، اوقاف و شهرداری و سازمان آرامستان‌ها و دیگر دستگاه‌های مرتبط شد تا برای ساماندهی آرامستان‌های سطح شهر تصمیم گیری و اجرایی شود.

 

«روابط‌عمومی‌سازمان‌آرامستاتها»

 

.

آموزش فارسی | آموزش برنامه نویسی ، آموزش فتوشاپ ، آموزش MSP ، آموزش ورد ، آموزش اکسل ، آموزش تولید محتوا ، آموزش ربات تلگرام ، آموزش asp.net Mvc core ، دانلود پروژه msp آموزش کنترل پروژه msp